pic_1_189357.jpg

Published: 09.08.2022

Od 11. července do 5. srpna se skupina 26 ukrajinských uprchlíků zúčastnila čtyřtýdenního intenzivního kurzu češtiny, který nabízí Jazykové centrum Univerzity Pardubice za podpory Pardubického kraje a Úřadu práce. Cílem výuky bylo pomoci jim orientovat se v každodenním životě v České republice a osvojit si slovní zásobu témat, jako jsou zaměstnání a práce, ubytování a pronájem domu, dovolená a nákup letenek, každodenní povinnosti, vzhled, oblečení a slavné osobnosti z Pardubic a České republiky.

Poslední den výuky se k pracovníkům Jazykového centra připojil prorektor pro vzdělávání a kvalitu doc. Mgr. Pavel Panoch, Ph.D., kdy při slavnostním zakončení účastníci obdrželi osvědčení o absolvování kurzu. Absolventi ocenili vstřícnou a pozitivní atmosféru při výuce.