Published: 10.04.2015

Dne 5.3. 2015 rektor UPa, prof. Ing. M. Ludwig, CSc. moderoval diskuzní setkání  studentů a pracovníků UPa  s hosty prof. RNDr. Liborem Grubhofferem, CSc., Šimonem Pánkem a prof. PhDr. Karlem Rýdlem, CSc. pod názvem Dialogem k vlastní identitě.

Téma umožnilo hostům zprostředkovat své úhly pohledu na vývoj a stav naší identity, reflektovat své profesní i osobní zkušenosti a otevřít platformu ke sdílení názorů na to, co je zásadním stavebním prvkem nejen společnosti, ale i instituce, komunity a vymezuje život každého z nás. Akce si kladla za cíl přispět k rozvoji tzv. třetí role univerzit, jež může tvořit smysluplné přesahy jednotlivých oborů, spojovat společenským kontextem jak obory přírodovědné a humanitní, tak teorii s praxí,  a především formovat komunitní charakter univerzity jako platformy podstatně ovlivňující svojí integritou i život za hranicemi kampusu.

Setkání se zúčastnilo více než 400 studentů, mnozí pozvaní se do prostor Auly však nevešli. Ti, kteří neměli možnost sledovat debatu v Aule, mohli shlédnout záznam na:

Celkem 244  účastníků se vyjádřilo k následujícím otázkám k mapování našeho postoje k občanské společnosti ať již vyplněním anketního lístku v Aule nebo on-line na webu UPa:

Ano / Ne
Zájem o společenské dění považuji za samozřejmost                                                                                          158 / 86
Využívám možnosti ovlivňovat věci kolem sebe                                                                                                     172 / 72
Prospěl jsem v poslední době cizímu člověku (příspěvek na charitu, drobná pomoc apod.)                168 / 76

Potěšujíc&#...