Published: 06.11.2018

Ve dnech 24. a 25. října 2018 se konala již po osmnácté pod záštitou Fakulty informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové mezinárodní konference a soutěž eLearning. V letošním roce byla konference historicky poprvé sloučena s konferencí MoodleMoot.cz. Toto spojení umožňuje propojit cílová publika vývojářů open source LMS Moodle, který je na Univerzitě Pardubice aktivně využíván, a jeho cílové uživatele z řad pedagogů a studentů, především tvůrců eLearningových kurzů a multimediálních obsahů. V rámci konference vystoupila též kolegyně MPhil. Zaan Bester z Univerzity Stellenbosh, JAR, která nově působí na Univerzitě Pardubice. Zaan Bester přednesla příspěvek týkající se využití pluginu Turnitin v akademickém psaní pod názvem Empowered and ethical: Turnitin as tool towards creating autonomous students.

V historii této konference a soutěže eLearning, která má za cíl vybrat nejúspěšnější kurzy a projekty věnující se implementaci technologií do vzdělávání napříč všemi obory, putuje již pošesté v historii jedna z cen asociací EUNIS CZ, EUNIS-SK, ČSSI a ČADUV na Jazykové centrum Univerzity Pardubice. V letošním roce obdržel první cenu Mgr. Pavel Brebera, Ph.D. za prezentaci projektu Instagram jako součást kurzů odborného anglického jazyka realizovaných s využitím LMS Moodle. Kolega Pavel Brebera systematicky používá Instagram v rámci předmětu Odborný anglický jazyk (LSP) již od roku 2016.